Termometry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • Termometr lekarski DT 8806C
 • TERMOMETR ELEKTRONICZNY DIKANG HG01 BEZDOTYKOWY NA PODCZERIEŃ DIKANG HG01
  Termometry

  ELEKTRONICZNY TERMOMETR BEZDOTYKOWY DO CZOŁA NA PODCZERWIEŃ

  34,80
 • TERMOMETR ELEKTRONICZNY DIKANG HG01 BEZDOTYKOWY NA PODCZERIEŃ DIKANG HG01 z bateriami
 • termometr elektroniczny precyzyjny lekarski
  Termometry

  Termometr Elektroniczny Lekarski T011

  Oceniony 0 na 5.
  6,99

Termometr bezdotykowy to jedno z najchętniej wybieranych narzędzi do mierzenia temperatur. Stanowi on doskonałą alternatywę dla szklanych i elektronicznych termometrów. Jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w domach, w którym są dzieci, choć oczywiście sprawdzi się także u dorosłych. Nowoczesne termometry elektroniczne są niezwykle precyzyjne i szybkie, dlatego cieszą się dużą popularnością. Dlaczego więc warto wybrać termometr zbliżeniowy i kiedy może się przydać?

Termometr do mierzenia temperatury dla dziecka i nie tylko

Dobry termometr bezdotykowy to taki, który z jednej strony precyzyjnie określa wynik, a z drugiej pozwala na zmierzenie temperatury nawet w ekstremalnych okolicznościach. Oczywiście jedną z takich okoliczności jest bez wątpienia gorączka u malucha, który bywa niecierpliwy. U niemowlaków zmierzenie temperatury tradycyjnym termometrem byłoby niemożliwe, u starszych sprawa wcale nie jest łatwiejsza, kiedy mimo gorączki szaleją i nie chcą zatrzymać się choć na moment. Należy tu przecież wziąć także pod uwagę, że dzieci chorują bardzo często. W związku z tym termometr elektroniczny bezdotykowy wydaje się być niezbędny.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki termometr elektroniczny wybrać, wybór masz tu spory. Niemniej jednak zdecydowanie warto postawić właśnie na bezdotykowy termometr na podczerwień, który pozwoli zmierzyć gorączkę maluchowi nawet podczas snu, nie budząc go. Jest to znacznie wygodniejsze dla bobasa aniżeli wsadzanie mu urządzenia np. pod pachę i odczekiwanie kilku minut. W przypadku omawianego urządzenia wystarczy, że przyłożysz termometr do czoła, a ten ekspresowo pokaże wynik.

Czy warto kupić termometr bezdotykowy na podczerwień?

Bez cienia wątpliwości warto wyposażyć się w bezdotykowy termometr z kilku powodów. Po pierwsze, pomiar przez niego wykonywany jest bardzo precyzyjny, a dodatkowo często ma on funkcję zapamiętywania wcześniejszych pomiarów. Ponadto termometry bezdotykowe dokonują pomiaru szybko, nawet w pół sekundy, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, u których nawet standardowy elektroniczny termometr bywa nie do zaakceptowania.
Co ciekawe, termometr laserowy jest także wielofunkcyjny. Możesz zmierzyć nim nie tylko temperaturę ciała, ale również temperaturę powierzchni czy przedmiotów. Wiele z nich posiada też funkcję alarmu przy stanie podgorączkowym. Dzięki temu termometr na podczerwień pozwala na szybką reakcję rodziców w razie pojawienia się gorączki u malucha.