Ozonatory

Wyświetlanie jednego wyniku

  • Ozonator 10G - widok izometryczny
    Ozonatory

    Ozonator 20 000 mg/h (20g/h)

    Oceniony 0 na 5.
    249,00

Jakość powietrza, którym oddychamy to bardzo istotna sprawa. Ma ona ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza w dobie otaczających nas zewsząd zanieczyszczeń i smogu. Nawet jeśli angażujemy się w akcje mające na celu poprawę jakości powietrza, nie jesteśmy w stanie zrobić tego na szeroką skalę samodzielnie. Możemy jednak zadbać o powietrze w swoim najbliższym otoczeniu. Sposobem na to są ozonatory.

Czym są ozonatory powietrza?

Ozonatory mają za zadanie wytwarzać gaz o właściwościach dezynfekujących, co oznacza, że w skuteczny sposób je one oczyszczają. Gaz, który powstaje w urządzeniu, jest naturalnie występującą substancją atmosferyczną. W naturze służy ona do ochrony przed szkodliwym wpływem promieni ultrafioletowych. Co ciekawe, ozonatory domowe posiadają funkcję bakteriobójczą.

Usuwanie przykrych zapachów i szkodliwych substancji przy pomocy ozonatora

Niezaprzeczalną zaletą domowych ozonatorów jest fakt, że działają one na przyczynę, a nie na skutek. Co się pod tym kryje? Urządzenie to jest w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej nieprzyjemnymi zapachami, na przykład z dymi papierosowego czy po pożarze, eliminując zupełnie cząsteczki zapachu, a nie je ukrywając. Poza tym za sprawą bakteriobójczych właściwości ozon świetnie sprawdza się przy odświeżaniu i dezynfekowaniu zarówno mieszkań, pomieszczeń biurowych, jak i samochodów. Stosuje się je również podczas czyszczenia klimatyzacji oraz kanałów wentylacyjnych, w których gromadzi się mnóstwo bakterii.

Kiedy sprawdzi się ozonator powietrza?

Ozonatory do domu z pewnością przydadzą się każdemu, kto boryka się z brzydkimi zapachami w pomieszczeniach. Mogą one powstawać na skutek wilgocenia mieszkania, które skutkuje pojawieniem się różnego rodzaju grzybów. Oczywiście przyczyn brzydkiej woni może być mnóstwo. Bez wątpienia urządzenie, jakim jest ozonator może być dobrym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków, których problemy często wynikają z zanieczyszczonego powietrza. Ozonator bowiem nie tylko oczyszcza powietrze z przykrych zapachów, ale także ze szkodliwych dla zdrowia substancji.

Dlaczego warto używać ozonatory powietrza?

Przygotowanie się do walki ze szkodliwymi wirusami i bakteriami w domu wydaje się niezwykle trudne. Właśnie dlatego warto zdecydować się na generator ozonu, który w znakomity sposób umożliwia wyeliminowanie niebezpiecznych cząstek z powietrza. Odpowiednia dezynfekcja umożliwia znaczące obniżenie ryzyka zachorowania, tym bardziej że wiele z tych wirusów i bakterii, które mogą znajdować się w powietrzu, jest w stanie przetrwać dłuższy czas. Regularnie używany generator ozonu będzie stanowił znakomite uskutecznienie zwykłego wietrzenia pomieszczeń.

Zasada działania ozonatorów

Generatory ozonu są tak korzystne do użytkowania, ponieważ wytwarzają trzyatomową cząstkę tlenu. Pełnią one również rolę utleniaczy fotochemicznych. Co więcej, ozon posiada wyjątkowe właściwości aseptyczne. Powszechnie doceniane i podkreślane jest jego zastosowanie w ekologicznym oczyszczaniu powietrza. Mało kto jednak wie, że ozonu używa się nie tylko do dezynfekowania pomieszczeń, sterylizacji klimatyzacji, czy też utleniania paliwa rakietowego, ale również i do wyjaławiania wody pitnej. Za pomocą ozonowania wody możliwe jest jej oczyszczenie. Działanie to jest nawet 50 razy skuteczniejsze od chlorowania. Oznacza to, że zarówno w przypadku wody, jak i przy ozonowaniu pomieszczeń, wykorzystanie generatorów ozonu jest rozwiązaniem ekologicznym, skutecznym, wydajnym i zdrowym.

Siła ozonatorów

Decydując się na ozonator powietrza, warto wybrać takie, które mają wysoką wydajność. Sięgając po urządzenie, które może osiągnąć poziom aż 24 000 mg/h, uzyskamy pewność, że powietrze zostanie w pełni oczyszczone. Dostępny w naszej ofercie generator ozonu idealnie sprawdzi się w roli żywotnego oczyszczacza powietrza, usuwającego nie tylko szkodliwe substancje (wirusy i bakterie), ale także oczyszczającego powietrze z nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, samo urządzenie ma niewielkie rozmiary, więc z łatwością przeniesiemy je do innego pomieszczenia. Generator ozonu skonstruowany jest tak, aby stwarzać warunki w pełni przystosowane do człowieka, nie ma więc ryzyka, że dojdzie do tzw. przedawkowania ozonu.

Zasada działania ozonatora powietrza

Generatory ozonu działają w bardzo prosty sposób. Za pomocą specjalnego mechanizmu przekształcają one obecny w powietrzu tlen w ozon. W efekcie da się wyczuć charakterystyczny zapach, który często zaobserwować możemy podczas intensywnych wyładowań atmosferycznych. Wynika to z tego, że naturalnie ozon pojawia się tylko w górnych warstwach atmosfery, a piorun wytwarza odpowiednie warunki do delikatnej zmiany tej zasady. Oferowany przez nas generator ozonu tworzy tę substancję na podobnej zasadzie. Wytwarza on substancję, która następnie wchodzi w reakcję chemiczną z obecnymi w powietrzu związkami organicznymi oraz drobnoustrojami, które dla organizmu ludzkiego są wyraźnie szkodliwe. Wszelkie patogeny ulegają zniszczeniu, a wysterylizowane pomieszczenie ma wyższą jakość, oddychanie w nim jest łatwiejsze, przyjemniejsze. Dodatkowo cieszyć się możemy pięknym zapachem powietrza, które dotąd mogliśmy wyczuwać jedynie po burzy.