Ozonatory

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jakość powietrza, którym oddychamy to bardzo istotna sprawa. Ma ona ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza w dobie otaczających nas zewsząd zanieczyszczeń i smogu. Nawet jeśli angażujemy się w akcje mające na celu poprawę jakości powietrza, nie jesteśmy w stanie zrobić tego na szeroką skalę samodzielnie. Możemy jednak zadbać o powietrze w swoim najbliższym otoczeniu. Sposobem na to są ozonatory.

Czym są ozonatory powietrza?

Ozonatory mają za zadanie wytwarzać gaz o właściwościach dezynfekujących, co oznacza, że w skuteczny sposób je one oczyszczają. Gaz, który powstaje w urządzeniu, jest naturalnie występującą substancją atmosferyczną. W naturze służy ona do ochrony przed szkodliwym wpływem promieni ultrafioletowych. Co ciekawe, ozonatory domowe posiadają funkcję bakteriobójczą.

Usuwanie przykrych zapachów i szkodliwych substancji przy pomocy ozonatora

Niezaprzeczalną zaletą domowych ozonatorów jest fakt, że działają one na przyczynę, a nie na skutek. Co się pod tym kryje? Urządzenie to jest w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej nieprzyjemnymi zapachami, na przykład z dymi papierosowego czy po pożarze, eliminując zupełnie cząsteczki zapachu, a nie je ukrywając. Poza tym za sprawą bakteriobójczych właściwości ozon świetnie sprawdza się przy odświeżaniu i dezynfekowaniu zarówno mieszkań, pomieszczeń biurowych, jak i samochodów. Stosuje się je również podczas czyszczenia klimatyzacji oraz kanałów wentylacyjnych, w których gromadzi się mnóstwo bakterii.

Kiedy sprawdzi się ozonator powietrza?

Ozonatory do domu z pewnością przydadzą się każdemu, kto boryka się z brzydkimi zapachami w pomieszczeniach. Mogą one powstawać na skutek wilgocenia mieszkania, które skutkuje pojawieniem się różnego rodzaju grzybów. Oczywiście przyczyn brzydkiej woni może być mnóstwo. Bez wątpienia urządzenie, jakim jest ozonator może być dobrym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków, których problemy często wynikają z zanieczyszczonego powietrza. Ozonator bowiem nie tylko oczyszcza powietrze z przykrych zapachów, ale także ze szkodliwych dla zdrowia substancji.