Maseczki ochronne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 • Maseczki ochronne

  Maska Ochronna FFP3 Filtr BFE>99% CE DOC-TNC50

  Oceniony 0 na 5.
  3,89
 • Maska Ochronna 3 warstwowa miniaturka
  Maseczki ochronne

  Maska ochronna 3 warstwowa Filtr 95% CE 50 sztuk

  8,99
 • Maseczki ochronne

  1200x Maska Ochronna FFP2 Biała (za 0.39 zł) HURT

  Oceniony 0 na 5.
  575,64
 • Maseczki ochronne

  Maska Ochronna KN95 FFP2 Filtr 95% CE

  1,59
 • Maseczka KN95
  Maseczki ochronne

  Maska Ochronna KN95 FFP2 Filtr 95% CE 20 sztuk

  21,49
 • Maska Ochronna 3 warstwowa
  Maseczki ochronne

  Maska 3 warstwowa HURT KARTON 5000szt. (0,07zł netto)

  Oceniony 0 na 5.
  430,50
 • Maseczka KN95
  Maseczki ochronne

  Maska Ochronna KN95 FFP2 Filtr 95% CE 100 sztuk

  99,90
 • Maseczki ochronne

  Maska Ochronna KN95 FFP2 Filtr 95% CE 100 sztuk Kayleinster

  79,90

W obliczu zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, powinniśmy szczególnie zadbać nie tylko o nasze zdrowie, ale także o zdrowie wszystkich dookoła, w tym naszych bliskich. Obecnie stosuje się szereg rozwiązań, które mają na celu nas ochronić. Jednym z nich są maseczki ochronne na twarz.

Czym cechują się skuteczne maseczki?

Przede wszystkim o skuteczności maseczek decyduje to, jak je użytkujemy. Ważne jest bowiem, aby stosować je zgodnie z przeznaczeniem, a więc wszelkie jednorazowe, w przeciwieństwie do tych bawełnianych, powinny zostać wyrzucone bezpośrednio po użyciu. Choć wielu osobom wydaje się to być mało ekonomiczne, z pewnością jest to dobre rozwiązanie. Jednorazowe maseczki posiadają odpowiednią strukturę oraz filtr, który ma za zadanie hamować przepływ drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu. W ten sposób minimalizują one ryzyko rozpylania wirusa w chmurze aerozolu, czyli podczas kichania czy kaszlenia. Oczywiście maseczki ochronne wielorazowego użytku są równie skuteczne, jeśli zastosujemy się do zaleceń producenta. U nas zakupisz maski z filtrem, które z powodzeniem możesz nosisz około 3 dni, jeśli odpowiednio je zdezynfekujesz, na przykład przy użyciu pary wodnej.

Ponadto tego rodzaju maseczki ochronne z filtrem posiadają naładowane statycznie mikrowłókna, które filtrują wszelkie, nawet te najmniejsze cząsteczki. To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę to między innymi spełnianie przez maskę norm CE, a także właściwe wyprofilowanie, które z jednej strony zapobiegnie odsłanianiu nosa i ust, a z drugiej nie będzie przyczyniać się do uwierania. Jeśli więc chodzi o maseczki ochronne, sklep TwojOzon.pl posiada wysokiej jakości asortyment.

Dlaczego warto nosić maseczki ochronne?

Noszenie maseczek zapewnia fizyczną barierę, co oznacza, że znacznie ogranicza to rozprzestrzenianie się baterii i wirusów z wydychanego powietrza. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nic Ci nie dolega, pamiętaj, że wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo i w tym czasie może zarażać. W związku z tym zasłanianie nosa i ust chroni ludzi znajdujących się obok Ciebie. Ponadto jest to także ochrona dla nas samych, gdyż nosząc maseczkę, nie dotykamy tak często swojej twarzy, przez co ograniczamy ryzyko przeniesienia drobnoustroju z rąk do dróg oddechowych.