Kalkulator czasu ozonowania

Jaki czas pracy ozonatora muszę wybrać?

Dobór właściwego stężenia ozonu jest zadaniem dla fachowca, który sam ustala wydajność ozonatora i czas zabiegu a tym samym stężenie ozonu w pomieszczeniu na podstawie wiedzy, praktyki i własnych obserwacji. Czas pracy ozonatora m.in. zależy od rodzaju i ilości usuwanego zanieczyszczenia (różne zapachy, mikroorganizmy i inne patogeny mają różną odporność na ozon), kubatury ozonowanego pomieszczenia a także od temperatury i wilgotności powietrza.

Dla Twojej wygody stworzyliśmy kalkulator czasu ozonowania, który zrobi z Ciebie prawdziwego profesjonalistę w tej dziedzinie!

Fakty i mity o ozonie

Źródła:

  1. Gérard V. Sunnen, SARS and Ozone Therapy: Theoretical Considerations, http://www.triroc.com/sunnen/topics/sars.html (2003). 
  2. W. J. Kowalski, W. P. Bahnfleth, and T. S. Whittam, Ozone Sci. & Eng., 20, Page 5 205-221 (1998). 
  3. T. Masaoka; Y. Kubota, S. Namiuchi, T. Takubo, T. Ueda, H. Shibata, H. Nakamura, J. Yoshitake, T. Yamayoshi, H. Doi, T. Kamiki, Appl. & Environ. Microb., 43, 509-513 (1982)

Źródła do stworzenia kalkulacji czasu ozonowania:

  1. mgr inż. Adam Chojnacki, SARS and Ozone Therapy: PROCEDURA PRZEPROWADZENIA ZABIEGU OZONOWANIA
  2. Parametry ozonu użyte w kalkulatorze: Ozone Conversions & Equations
* Do obliczeń przyjęto temperaturę pokojową. Czas ozonowania przedstawiony w kalkulatorze jest orientacyjny. Przy ozonowaniu w celu pozbycia się uciążliwych zapachów zabieg można powtarzać do uzyskania pożądanego efektu.